Rogalowe Muzeum to miejsce stworzone z myślą o promowaniu poznańskiej kultury i tradycji. Mieści się w samym centrum naszego miasta, a jego okna skierowane są prosto na wieżę ratuszową ze słynnymi koziołkami.
Główną atrakcją muzeum są rogalowe pokazy. Poznańskie Rogale Świętomarcińskie to 150-letnia tradycja prosto ze stolicy Wielkopolski. Rogale objęte są statusem Chronionego Oznaczenia Geograficznego, co oznacza, że mogą być wytwarzane wyłącznie w Wielkopolsce oraz według ściśle określonej receptury. Rogalowe pokazy zawierają między innymi wspólny wypiek Rogali Świętomarcińskich przy użyciu tradycyjnych narzędzi, legendy o powstaniu Rogali, degustacja Rogali i więcej.
Pokazy rogalowe mogą być wzbogacone o wspólne oglądanie poznańskich koziołków, które pojawiają się w wieży ratusza codziennie w południe. Ze względu na lokalizację Muzeum oraz doskonały widok z okna możliwe jest podziwianie atrakcji w komfortowej atmosferze, niezależnie od pogody i liczby turystów na płycie Starego Rynku.
Rogalowe spotkania urozmaicane są gwarą poznańską. Dla wielbicieli gwary została również przygotowana strona internetowa Muzeum w całości po poznańsku!
Więcej info: Rogalowe Muzeum
Strona w gwarze poznańskiej: Rogale po poznańsku
Zdjęcia: Rogalowe Muzeum